Mano seminarai unikalūs tuo, kad nesvarbu, kiek juose dalyvautumėte, kas kartą sužinosite kažką naujo. Kalbant apie pratimus – juose nieko naujo nėra, kas kartą tai tie patys pratimai. Bet jūs patys keičiatės. Kiekvieną kartą jūs – kiti. Kas kartą įgyjate naujos patirties. Užsiėmimų metu salėje galite pajusti stiprią energiją. Ši energija padės sukelti pokyčių jūsų fiziniame kūne. Atlikdami pratimus galėsite pastiprinti savo sveikatą.
Džong Juan Čigongo sistema tapo visiems prieinama prieš 15 metų. Tiesa, senovėje jos nevadino Džong Juan (sistema). Įvairiais laikotarpiais sistema turėjo įvairius pavadinimus, bet pratimai buvo tie patys. Skirtumas toks, kad senovėje tekdavo praktikuoti visiškai savarankiškai, o dabar jums padedama, duodant energijos.
Ko tikitės iš šios sistemos? Su kokiu tikslu atėjote praktikuoti?
Įprastai turimi keli tikslai. Visų pirma norima pagerinti sveikatą. Sveikata vadinu ne tik fizinio kūno būklę, bet ir dvasinę sveikatą. Daugelį fizinio kūno ligų galima išgydyt poliklinikoje, bet yra daug ligų, apie kurias gydytojai nieko negali pasakyti. Jūs ateinate pas medikus, bet jie negali išsiaiškinti, kokia tai liga. Jūs vartojate daug vaistų, tačiau niekas iš tiesų nepadeda. Savo būklę patys įvardinate kaip streso padarinį arba kažkokius nervų sistemos sutrikimus, ar tiesiog proto ir kūno diskomfortą, padidėjusį jautrumą, dirglumą.
Ir dar vieną problemą galima laikyti daugybės žmonių liga – jų proto būklė nėra aiški. Jie negali aiškiai suvokti, ką jiems daryti, esant vienokioms ar kitokioms aplinkybėms. Kitaip tariant, jūs nepajėgiate kontroliuoti dėmesio, negalite iki galo susikaupti arba praradote susidomėjimą gyvenimu, daugeliu dalykų. Pavyzdžiui, jums iš principo nėra skirtumo – kažką daryti ar nedaryti. Jums neįdomus darbas, kurį dirbate. Galite dirbti tą ar kitą darbą, bet ne sielos vedini, o iš būtinybės. Turite versti save, kad šiame darbe uždirbtumėte pinigų pragyvenimui.
Tiems, kas susiduria su panašiomis problemomis, galima pasakyti, kad jie neina savo keliu. Visa, kas egzistuoja kosmose, visada susiduria su problemomis, jei neina savu keliu arba, kaip sakoma Kinijoje, neina savu Dao.
Visų pirma Džong Juan Čigongo sistema gali padėti jums rasti savo kelią ir parodyti, kaip juo einant tobulėti.
Pakalbėkime, kaip pasiekti sėkmę praktikuojant čigongą. Gyvenime būtinai turime veikti kažką ne vien egzistavimui, o kažką savo labui, šį tą tauresnio nei tai, ką darome kasdienybėje. Kitaip tariant, laisvą laiką skirkite tam, kad veiktumėte kažką įdomaus. Vien dirbti – nėra įdomu. Vien mokytis, kad paskui dirbtumėte – irgi neįdomu. O tam, kas įdomu, pavyzdžiui, sveikatos stiprinimui, visada įmanoma rasti galimybių. Galbūt sportuojate ar turite kokį nors pomėgį, gal kelis pomėgius – šiaip ar taip, vienu iš pomėgių būtinai turi tapti mūsų sistemos praktika, nes tik ji suteikia galimybę save tobulinti. Ši praktika ne tik teikia sveikatos, malonumo, bet ir padeda vystyti mūsų intelektą, dvasią, suteikia galimybę kitaip pamatyti pasaulį.
Yra tam tikri veiksniai, kurie padeda pasiekti tikslą.
Fizikos požiūriu, yra trys veiksniai: atkaklus darbas (arba jėga), laikas ir greitis. Nuolat daug praktikuojant, skiriant daug laiko nuliniu greičiu, poveikio nebus. Pavyzdžiui, jei automobilyje nėra benzino, greitis nukrenta iki nulio ir automobilis nevažiuoja.
Lygiai taip egzistuoja 4 veiksniai, kurie nuo seniausių laikų iki dabar yra nenuginčijami.
Pirmas veiksnys – „FA“ – sistema. Turite suprasti, ar ši sistema jums tinka, ar ne. Ar jūsų praktikuojama sistema gali padėti ištobulėti iki aukščiausio lygio, ar ne. Tai susiję su mokytoju. Jei mokytojo lygis nepakankamas, jūs irgi negalėsite ištobulėti iki aukščiausio lygio. Jei kažkas daug žino, bet žinios nesusistemintos, jūs negalėsite iš jo išmokti.
Kiekvienas šiame pasaulyje turi savo misiją. Mano misija – mokyti ir užsiimti tiriamąja veikla. Privalau mokyti žmones visame pasaulyje. Nepasakyčiau, kad mėgstu mokyti. Man labiau prie širdies mokslinė veikla, bet ką padarysi – reikia. Mokyti – labai sunkus darbas, kiekvieną dieną susiduri su daugybe klausytojų. Kai pasieksite aukštą lygį, nebenorėsite kasdien bendrauti su daugybe žmonių. Jums labiau patiks buvimas vienatvėje ir tyloje.
Antras veiksnys – „LIUJ“ – partneris, bendražygis. Praktikuojant tik savarankiškai, sunku sulaukti sėkmės. Praktikuokite su partneriu arba grupėje – tada lengviau pasiekti rezultatą. Kitaip tariant, norint praktikuoti, jums reikalinga pagalba. Pavyzdžiui, per praktiką pasiekiate ramybės būseną. Šią akimirką jums reikia partnerio ar bendražygio, kuris galėtų padėti. Todėl vėliau, pasiekus kitą etapą, geriau praktikuoti dviese ar kelių žmonių draugijoje, o ne vienam. Dar geriau jei praktikuojančių pora – vyras ir žmona. Tada patartina sudaryti grafiką: vieną dieną vienas gamina pietus, kitas praktikuoja. Kitą dieną – atvirkščiai. Tokiu atveju geriau vienas kitą suprasite, galėsite kur nors vykti praktikuoti. Jei vienam iš sutuoktinių patinka praktikuoti, o kitam – ne, jis prasčiau supras savo antrąją pusę, todėl kils problemų. Jei praktikuojate, jums norisi ir kalbėti apie čigongą, o tarkime, vyrui patinka sportas. Jis nenorės klausytis jūsų, o jūs – jo, todėl vis mažiau ir mažiau kalbėsitės… Kuo tai gali baigtis? Taigi geriau praktikuoti kartu.
Kai praktikuojate, keičiasi jūsų charakteris. Pavyzdžiui, anksčiau turėjote daug draugų, su kuriais laidote laiką. Praktikuojant draugų lieka vis mažiau ir mažiau. Jie užsiėmę savo verslu ar kažkuo kitu, jūs į tai žiūrite ir jums neįdomu. Žiūrite į vieną, į kitą – jų užsiėmimai jūsų nedomina. Skirtingi interesai – retesnis bendravimas. Bet praktikuojant pasiekę tam tikrą lygį, turėsite labai daug draugų.
Kodėl? Turėsite geros energijos ir galėsite padėti žmonėms. Kai kalbėsite, jie ims klausytis, nes žinos – jūs teisūs. Savaime, suprantama, tada atsiras daug draugų.
Trečias veiksnys – „CAJ“ – pinigai, turtas. Norint praktikuoti šią sistemą, būtinai reikalingi pinigai. Jei darote kažką kitą, pavyzdžiui, rašote straipsnius, einate į bibliotekas, skaitote knygas, paskui ilgai galvojate ir rašote. Tam daug pinigų nereikia. Džong Juan Čigongas atsieina brangiausiai. Brangiau nei kung fu, brangiau nei ušu. Mokymai čia kainuoja daugiau nei kitur. Todėl anksčiau šią sistemą praktikavo tik imperatorius, nes jis buvo turtingiausias, arba dideli meistrai. Iš eilinių žmonių mažai kas išmanė šią sistemą.
Kodėl reikia pinigų? Visų pirma, norint praktikuoti, reikia išvykti į gamtą. Seminarams irgi reikia pinigų – šis amžius komercinis, už viską tenka mokėti. Be to, labai gerai, jei yra galimybė kasmet 2–3 mėnesius skirti tik praktikai, tuo metu nieko daugiau nedaryti, tik praktikuoti. Tam irgi reikia pinigų.
Jei norime plėtoti, populiarinti sistemą, kad apie ją sužinotų daugiau žmonių, irgi būtini pinigai, nes reikia kurti reklamą, leisti knygas, turėti biurą, į kurį visi galėtų kreiptis.
Ketvirtas veiksnys – „TI“ – vieta, aplinkybės. Norint praktikuoti, kartais tenka važiuoti iš vienos vietos į kitą. Žemėje iš tiesų yra vietų, kuriose labai gerai praktikuoti. Pavyzdžiui, Šiaurės ir Pietų ašigalis. Ten labai šalta, bet tai puiki vieta praktikuoti. Rusijoje yra viena tokia vieta – Kaukaze. Aš ten dar nebuvau, bet jau mačiau šią vietą. Energija ten siekia dangų, puiku praktikuoti. Taip pat Aliaska JAV. Kinijoje, Prancūzijoje irgi yra gerų vietų. Ten daug energijos, norisi praktikuoti. Bet reikia pinigų, norint ten nuvažiuoti. O norint gauti pinigų, reikia dirbti.
Jūs turite sistemą, kuri suteikia sveikatos. Tačiau būtini tikslai. Turite galvoti, kaip geriau dirbti. Ir – važiuoti praktikuoti.
Aš linkiu Jums visiems, pirmiausiai, sveikatos, po to, jog kiekvienas iš Jūsų gautų to ko trokšta. Aš linkiu kiekvienam iš Jūsų tobulinti save.